Omicron’da yeni belirti bulundu. Bunlara Dikkat!

featured

Dünya’nın her yerinde Omicron paniği devam ederken bir son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye ve dünyada hızla yayılan Omicron’da yeni bir belirti ortaya çıktı. İngiltere’den açıklama yapan yetkililer, hastalandığından şüphelenen kişilerin ellerine ve ayaklarına dikkatlice bakması gerektiğini duyurdu. İşte haberin detayları..

EL VE AYAKLARA DİKKAT!

Koronavirüs ve Delta varyantına göre daha hafif geçtiğine inanılan Omicron varyantının ilk belirtileri ile ilgili yeni semptomları açıklayan yetkililer, hastalandığından şüphelenen kişilerin ellerine ve ayaklarına dikkatlice bakması gerektiğini vurguladı..

Son dönemde dünya genelinde yayılan Omicron varyantının yeni çıkan bu belirtisi ciltte kaşıntı olması. ZOE Covid Semptom Araştırma Uygulaması üzerinden koronavirüse yakalananlar ciltte bir kaşıntı hissettiklerini söyledi.

OMICRON VAKASINDA BÜYÜK ORANDA GÖRÜLÜYOR!

Uzmanlar ikinci tür olarak tanıtmış oldukları bu cilt rahatsızlığının ise özellikle dirsek, diz ve el ve ayakların üzerinde oluştuğuna dikkat çektiler. Daha isilik ve pişik şeklinde görülen bu cilt rahatsızlığının Omicron varyantına yakalananlarda ciddi oranda görüldüğü belirtiliyor..

Omicron’un belirtileri neler?

Omicron varyantına yakalandığımızı nasıl anlarız? Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yaptığı açıklamalarda: Omicron’a karşı özel bir belirtinin olmadığını vurguladı. Omicron’da görülen tüm belirtilerin daha önce Delta ve önceki varyantlarda da görüldüğünü söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, “Daha çok ağır seyirlerde görülen koku alma bozukluğu ya da çok yüksek ateş yerine daha çok hafif bulgular görülmektedir” diye konuştu.

Son dakika haberleri için tıklayınız

Omicron’da yeni belirti bulundu. Bunlara Dikkat!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!