Osmanlı Geleneliği Diyarbakır’da Halen Devam Ediyor.

featured

Diyarbakır‘da bir fırın işletmecisi (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hayırsever vatandaşların desteği ile başlatmış olduğu Osmanlı geleneği olan askıda pide kampanyasını sürdürüyor. Ramazan ayı ile birlikte günde 140 aile için askıya pide koyan fırın işletmecisi bu ayda 20 bin ekmeği fakir ve yoksul ailelere ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Mecit Ağa Fırını tarafından Osmanlı geleneği olan askıda pide kampanyası yıllardır devam ediliyor. ‘Hayır için sizde askıya ekmek asabilirsiniz. Bir ekmek eve bir ekmek askıya’ uygulaması sayesinde ihtiyacı olan vatandaşlar askıdan pidelerini alırken, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların da evlerine kadar ekmek gönderiliyor.

“Biz Uygulamayı 18 yıl önce başlattık”

İhtiyaç sahibi vatandaşlar gelip ekmeklerini askıdan alarak hayırsever vatandaşlara ve fırın işletmecisine teşekkür ederken, Mecit Ağa Fırını işletmecisi Umut Karahan, 18 yıl önce Ramazan ayında başlattıkları bu uygulamanın günümüzde de devam ettiğini belirtti.

DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Osmanlı Geleneliği Diyarbakır’da Halen Devam Ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!