ÖSYM Başkanı Ali Ersoy’dan Diyarbakır Açıklaması!

featured

Halen geç değil sayın başkan öğrenciler kendi şehirlerinde sınava girsin.. ÖSYM başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy YKS’ye yönelik düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Ersoy Diyarbakır‘da bu yıl şehir dışında sınava girecek adaylar hakkında açıklama yaptı.

Sınav yerlerinin farklı oluşundan dolayı öğrenciler şaşkınlığa uğradı. ÖSYM başkanı sınavla ilgili tüm merak edilen detayları bugün paylaştı. ⇓⇓

ÖSYM’nin heyeti ile Diyarbakır’a gelen Prof. Dr. Ersoy, Polisevi’nde İl Emniyet Müdür Vekili Alpaslan Demiray, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Mete Barakazi, Vali Vekili Ömer Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un katılımlarıyla 17-18 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan YKS‘ye yönelik düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Ersoy, toplantının sonrasında açıklama yaparak, bu yıl Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) Türkiye genelinde 3 milyon 528 bin başvurunun olduğunu ifade etti. 2 şubat tarihindeki depremin etkilediği 11 kent ve bu iller arasında olan Diyarbakır’da sınava girecek aday sayısında geçen yıla göre ciddi artışın olduğunu söyleyen Ersoy, sınavın sağlıklı şekilde yürütülebilmesi adına Valilik koordinasyonunda toplantı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

DİYARBAKIR’DAKİ ADAYLAR HAKKINDA AÇIKLAMA

“Dolayısıyla iki katın üzerinde bir artış söz konusu. Bu sınavın bu bölgede sağlıklı yapılması için ekibimizle birlikte Diyarbakır’a geldik. Valiliğimizin koordinasyonunda tüm paydaşlarla bu sınavı çalıştık. Diyarbakır’ın tamamında sınava elverişli olan tüm kapasiteyi kullandık. Bu kapasite dışında kalan kısıtlı sayıdaki adayın da yol ve barınma yardımı ve yanında bir refakatçi bulunmak üzere Diyarbakır’ın en yakın illerinden başlamak üzere atamasını yaptık. Dolayısıyla devletimiz Diyarbakır’daki hiçbir adayımızı mağdur etmeyecek. Tüm imkanlarıyla Diyarbakır’daki adaylarımızın yanında kalacaktır. Tek amacımız, tek bir adayın dahi sınavdan mağdur olmaması, tüm sınav süreçlerinin sağlıklı bir şekilde geçmesi ve güvenli bir sınav yaşanması.

11 İLİN TAMAMINDA AYNI UYGULAMA

11 ilin tamamında özellikle de 4 ilde mecburen kısıtlı sayıda adayımızı ilgili şehrin dışına göndermek zorunda kaldık. 11 il ve çevresindeki illerin kapasitesini tamamıyla kullandık.” açıklamasında bulundu.

ÖSYM DİYARBAKIR KOORDİNATÖRLÜĞÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

ÖSYM Başkanı Ali Ersoy’dan Diyarbakır Açıklaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!