Petrol boru hattında hırsızlık olayında 14 kişi tutuklandı

Petrol boru hattından hırsızlık olayında 14 kişi tutuklandı

DİYARBAKIR ONLİNEŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde BOTAŞ petrol boru hattından örgütlü bir şekilde hırsızlık suçu işleyen 14 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından örgütlü olarak işlenen “Petrol Boru Hattından Hırsızlık” soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda 16 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 14’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Konuyla ilgili Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “3 aylık yapılan teknik/fiziki takip ve çalışmalar neticesinde; Örgütlü bir şekilde BOTAŞ petrol boru hattından hırsızlık suçunu işleyen suç örgütüne 23 Ocak 2020 tarihinde operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyonda 16 şüpheli yakalanmıştır. Şüphelilerden 14’ü tutuklanmış, bir şüpheli adli kontrol ile serbest bırakılmış ve bir şüphelinin de yakalanması için çalışmalar devam etmektedir.” denildi.

Açıklamanın devamında 7 şüphelin suçüstü yakalandığı belirtilerek, “Olay yerinde yapılan incelemede; bir kamyon ve üzerinde bulunan depoda 10 ton ham petrol, boru hattına takılı bir adet vana ve vana ile kamyonun kasasında bulunan depoya takılı 30 metre uzunluğunda hortum ele geçirilmiştir.” denildi. (İLKHA)

Petrol boru hattında hırsızlık olayında 14 kişi tutuklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!