Prof. Dr. Ercan Diyarbakır Hakkında Açıklamalarda Bulundu

featured

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası uzmanların olası deprem tahminleri sürüyor. Deprem uzmanı, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, deprem riski en az olan kentleri açıkladı. Prof. Dr. Ercan’a göre Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır deprem açısından en az riskli iller arasında..

Diğer yandan Prof. Ercan daha önce, Diyarbakır için ‘olası deprem’ vurgusunu yapmıştı. Bugün, Mynet’in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ercan, “Deprem açısından güvenli iller Diyarbakır, Artvin, Ordu, Giresun, Samsun, Rize, Trabzon, Sinop bunun yanı sıra Kastamonu, Zonguldak, Kırklareli, Edirne, Ankara, Eskişehir, Konya, Niğde, Nevşehir, Şanlıurfa, Kilis, Sivas, Mardin, Siirt, Mersin ve Isparta” açıklamalarında bulundu.

İSTANBUL’DA DEPREM OLACAK MI?

Prof. Ercan'dan Diyarbakır'ın Komşu İli İçin Deprem Uyarısı!

İstanbul’da deprem beklemediğini söyleyen Prof. Dr. Ercan, “Ben deprem bahane diye düşünüyorum. Deprem konusunda da diğer arkadaşlarım gibi düşünmüyorum. Arkadaşlarım her an bir deprem olabilecek gibi düşünüyor. Bu halkta büyük bir kaygı meydana getiriyor. 99 depreminden sonra önce 3 gün sonra 3 ay sonra 3 yıl dediler yeni deprem için” dedi.

DEPREM BÜYÜK KORKU!

Prof. Ercan'dan Diyarbakır'ın Komşu İli İçin Deprem Uyarısı!

Deprem korkusu nedeniyle insanların göç ettiğini ifade eden Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “İstanbul’dan ne kadar göç olup olmadığını bilmiyorum. Ekonomik durumu iyi olanlar güneye göçüyorlar. Ama Türkiye’de depremden kaçılacak herhangi bir yer yok. İnsanların göç ederken nereyi tercih ettiklerini bilmiyorum. Genelde Marmaris Kuşadası ve İzmir’e gidiyorlar. Bu gittikleri yerler deprem bölgesi. Yani başka bir deprem bölgesine gidiyorlar” diye konuştu.

Prof. Dr. Ercan Diyarbakır Hakkında Açıklamalarda Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!