Seyda BAYTEMUR Yazdı: Kastedilen Sensin, Başkası Değil!

featured

Yaptığımız çoğu değerlendirmede bu seçimlerin ‘Tarihsel öneme sahip’ olduğu vurgusudur. Cumhurbaşkanı seçimi stratejik öneme sahip. Toplum bunun farkında. Türkiye’de her seçimde stratejik bir oy yönelimi oluyor.

Bizden farklı düşünenlere saygıyla yaklaşıyor muyuz? Sorunlarımızı konuşarak, tartışarak, uzlaşmayla çözmeye açık mıyız?

Biz değişmemişsek devlet üstten değişse bile bunun kimseye yararı da olmaz, zaten öyle bir değişim kalıcı da olmaz. Sözün özü, kimse kendini de halkı da kandırmaya kalkmasın. Bu seçim kampanyasından başlayarak kendimizi değişime açık hale getirelim.

“Oysa kendilerine gösterdiğimiz her mûcize bir diğerinden daha büyüktü.
Belki yanlış yoldan dönerler diye kendilerini felâketlerle sarstık!“
Zuhruf 48

Değişmemekte ısrar edip öte yandan demokrasi havarisi gibi ortada dolaşanlar çok sırıtıyor.
Yanlış zamanda yanlış iş yapmanın bedelini tüm toplum ödüyor. Vatandaşlarımız şu anda sadece sabrediyor seçim günü gelecek diye. Vatandaşlarımızda şu an pasif bir haykırış varsa bunun sebebi bir gün seçim sandığının insanların önüne geleceği beklentisi.

O yüzden yarın ben ne yaptım dememek adına dava arkadaşlarıma mesajım nettir. Çıkar merkezli oyların bir parçası olmamak. Nereye hizmet ettiğini bilmeyen davranışlardan uzak durmak gerekir.

İçimizde, bu ülkenin geleceğine kumar oynamak isteyenler var.
Bizlere de oynanan oyunları, yapılmak istenenleri gereğince anlama feraseti versin.
O kadar oynak, o kadar kıvraktırlar. İki şeyleri yoktur. Kendilerine ait fikirleri ve haysiyetleri.”
Sonuç nettir, sarihtir, ortadadır;

Ya hep beraber yaşamayı başaracağız bu dünyada. Ya hep beraber doyup, hep beraber iyileşeceğiz…
mantık standartlarından yoksun, planlanmış bir oyun” olduğunu teyit ediyoruz.
Elbette bu toprakların insanlarına, kimliklerine, tercihlerine, oylarına, ihtiyaçlarına, taleplerine, dillerine saygı duymalıyız.

Birini yargılamadan önce karşımızdakini anlamaya çalışmak daha faydalı bir seçim. Gördüklerimizin arkasındaki doğruları keşfetmeye yönelmek evvela bizleri körlükten kurtarır. İnsan olmak başlıbaşına bir hatayken, davranışlarının, temkinli ele alınmadığı sürece, hatalı olduklarını kabul etmemek akıllıca bir seçim değil.

Bilgiçlik ve ukalalık egonun kalesidir; Kutsal Ruh sevgi dolu iletişimi öğretir. Her zaman her yerde herkesle her şartta..

SİZİN ŞEÇTİKLERİNİZ, SİZİ YÖNETİR.
SEÇİMİNİZ ‘DE AKLINIZI KULLANIN. KURSAĞINIZI DEĞİL..

Seyda BAYTEMUR Yazdı: Kastedilen Sensin, Başkası Değil!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!