Soma’daki Maden Kazasında 1 İşçi Yaşamını Yitirdi!

featured

Manisa‘nın Soma ilçesinde özel bir yer üstü maden ocağında hafriyat çalışması esnasında toprak kayması meydana geldi. Toprak yığınının altında kalan işçilerden biri yaşamını yitirdi, 3 işçi ise yaralı olarak hastanede tedavi altına alındı. Valilikten yapılan son dakika açıklamada, ‘Heyelan sebebiyle meydana gelen göçükte 1 maden işçimiz hayatını kaybetmiştir’ açıklaması yapıldı.

Olay, saat 21.00 sıralarında Soma‘nın Sarıkaya Mahallesi yakınlarında olan özel bir yer üstü linyit ocağında meydana geldi. Linyit maden ocağı sahasında hafriyat çalışması yaptığı sırada toprak kayması meydana geldi. Maden sahasında çalışan 4 işçi, tonlarca toprak yığını altında kaldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, jandarma,  sağlık, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Valilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz Soma İlçesi Sarıkaya Mahallesinde faaliyet gösteren bir yer üstü maden ocağında saat 21: 00 civarında heyelan meydana gelmiştir. Heyelan sebebiyle meydana gelen göçükte 1 maden işçimiz hayatını kaybetmiştir. Göçük altından yaralı olarak çıkarılan 3 maden işçimizin de hastaneye sevki sağlanmış olup, sağlık durumları hastanede takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Soma’daki Maden Kazasında 1 İşçi Yaşamını Yitirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!