Son Dakika! 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

featured

Son Dakika.. 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği öğrenildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) tarafından aktarılan verilere göre, merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5,1 büyüklüğünde sarsıntı yaşandı.

Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde, şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı aktarıldı. Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünü Bursa olarak açıkladı. Derinlik ise 5.4 kilometre olarak ölçüldü. İlk belirlemelere göre can ya da mal kaybı olmadığı öğrenildi. Diğer yandan aynı yerde saat 10.45’te 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Yerlikaya: Ekipler sahada tarama çalışmalarına devam ediyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklamasında, “Marmara Denizi Gemlik Açıklarında 5,1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca’dan ilk açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada, “Bursa, Yalova, İstanbul ve Kocaeli’deki Sağlık Afet ve Koordinasyon Merkezleri ile (SAKOM) görüşülmüş, depremin hissedildiği yerlerde merkezlere olumsuz bir çağrı gelmediği bilgisi alınmıştır” ifadelerini kullandı.

Son Dakika! 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!