Son Dakika! 5 İlde Eğitime Ara Verildi..

featured

6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla yarın Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da eğitime 1 gün ara verildi. Depremden etkilenen illerden olan Diyarbakır, Şanlıurfa ve Adana’da aynı durumun geçerli olmaması tepkilere neden oldu..

5 İLDE EĞİTİME 1 GÜN ARA

6 Şubat 2023 tarihindeki Kahramanmaraş merkezli depremlerin en yıkıcı etkisinin görüldüğü Hatay’da felaketin yıl dönümünde eğitime 1 gün ara verildi. Eğitimle ilgili alınan karar Hatay Valiliği tarafından duyuruldu. Diğer yandan Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya’da da okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Aynı durumun Diyarbakır’da geçerli olmaması vatandaşlar tarafından tepkilere neden oldu..

NE OLMUŞTU?

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yaşanan iki büyük deprem sonrası 11 kentte büyük yıkımlar meydana gelmiş, depremde en son İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre 53 bin 537 vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini bildirilmişti.

Son Dakika! 5 İlde Eğitime Ara Verildi..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!