Son Dakika! Diyarbakır İçin Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı..

featured

Diyarbakır ve birçok il için kar yağışı uyarısı yapıldı. Soğuk hava Türkiye genelinde etkisini sürdürürken Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı son tahmin raporunda birçok il için kar yağışı uyarısında bulundu. Mgm tarafından yapılan 5 günlük hava tahmin raporu‘na göre Pazar gününden itibaren İç Anadolu Bölgesi’nde başlayacak olan kar yağışı hafta başı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da da etkili olacak. İşte detaylar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında Hakkari, Diyarbakır, Bitlis, Muş, Van, Bingöl, Batman, Elazığ, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Ağrı, Erzurum, Ardahan, Iğdır, Kars, Sivas, Çorun, Sivas, Bolu ve Kastamonu ili için uyarıda bulundu.

Kar yağışı etkili olması beklenirken hava sıcaklıkları da bu bölgelerde eksi derecelerde seyredecek.

Pazar gününden itibaren İç Anadolu bölgesinde başlaması beklenen kar yağışı Nevşehir, Bolu, Kayseri, Yozgat, Sivas, Çankırı ve Kastamonu’da etkili olması bekleniyor.

Pazar günü Marmara Bölgesi‘nde yağışlı havanın etkili olması beklenirken hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek.

Hafta başından sonra kar yağışı Doğu Anadolu, Güneydoğu, Doğu Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde etkili olması bekleniyor. Diyarbakır, Tunceli, Bitlis, Muş, Bingöl, Batman, Hakkari, Şırnak, Elazığ, Van, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Ağrı, Erzurum, Kars, Iğdır, Ardahan, Tokat, Sivas, Çorum, Kastamonu ve Bolu ilinde kar yağışı etkili olması beklenirken hava sıcaklıkları da bu bölgelerde eksi derecelerde seyretmesi bekleniyor.

Kar yağışı salı günü Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olurken Bat kesimlerde mevsim normallerinde bir hava bekleniyor.

Çarşamba günü kar yağışı Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerini terk etmesi beklenmekte. Bayburt, Erzincan, Artvin, Gümüşhane, Aivas, Ardahan, Tokat, Amasya, Çankırı, Çorum, Bolu, Karabük ve Kastamonu’da etkili olacak.

Son Dakika! Diyarbakır İçin Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!