Son Dakika! Diyarbakır – Şanlıurfa Yolu Ulaşıma Kapandı.

featured

Türkiye‘nin birçok ilinde etkisini gösteren kar yağışı, özellikle trafik akışlarını olumsuz etkiledi. Doğu illerimizde çok sayıda yerleşim yerine ulaşım henüz sağlanamazken son olarak yoğun tipi ve kar yağışı sebebiyle Şanlıurfa – Diyarbakır yolu ulaşıma kapandı. İşte detaylar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15’inci Bölge Müdürlüğü’nce Diyarbakır ve ilçeleri için uyarıda bulunduğu kuvvetli kar yağışı, sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Yollardaki görüş uzaklığı düşerken, sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çektiler. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde ulaşımın durmaması adına çalışma başlatırken, kent merkezinde de ekiplerin hazır bekletildiği aktarıldı.

YOL ULAŞIMA KAPANDI

Şanlıurfa ve daha birçok kent lapa lapa yağan kar yağışına teslim olurken yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa – Diyarbakır yolunun trafiğe kapandığı bildirildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi‘nin sosyal medyadan yapılan paylaşımda ise don ve buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek aksamalara, kar yağışlı bölgelerde de yer yer tipiye karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği söylendi.

BİRÇOK YERLEŞİM YERİNE HALEN ULAŞILAMIYOR

Öte yandan Şırnak, Elazığ, Batman, Mardin ve Bingöl’de kar nedeniyle 430 yerleşim yerinin yolu kapandı. Ekiplerin yol açma çalışmaları halen sürüyor.

Son Dakika! Diyarbakır – Şanlıurfa Yolu Ulaşıma Kapandı.
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!