Son dakika.. Diyarbakır’da çok sayıda kişi gözaltına alındı!

featured

İmralı cezaevinde tutuklu olan Abdullah Öcalan’ın 9 Ekim 1998 yılında Suriye’den çıkarıldığı günün yıl dönümü için merkez Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı’nda bir araya gelen gruba polisler müdahale etti, 22 kişi gözaltına alındı. Diğer yandan Diyarbakır Valiliği bugün eylem ve etkinlik yasağı uygulanacağını duyurmuştu.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde toplanan ve aralarında Yeşil Sol Parti Milletvekili Adalet Kaya, Serhat Eren ve Halide Türkoğlu’nun bulunduğu grup, Koşuyolu Parkı’na yürümek istedi. Polis grubun etrafını çevirerek, yürüyüşe izin vermedi.

Polis, Diyarbakır Valiliği’nin eylem ve etkinlik yasağını gerekçe göstererek, grubun yürüyüş yapmasına izin vermedi. Bağlar’ın ara sokaklarındaki gösterilere de polisler müdahale etti, MA’nın haberine göre 22 kişi gözaltına alındı.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ’NDEN YASAK KARARI GELMİŞTİ

Diyarbakır Valiliği, önceki gün yaptığı açıklama ile Diyarbakır’da 9 Ekim (bugün) eylem ve etkinlik yasağı uygulanacağını duyurmuştu. Abdullah Öcalan 9 Ekim’de Suriye’den ayrılarak Yunanistan’a gitmiş, bir süre Avrupa’da kaldıktan sonra Türkiye’ye getirilmişti.

Son dakika.. Diyarbakır’da çok sayıda kişi gözaltına alındı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!