Son Dakika.. Sigaraya Zam Geldi. İşte Yeni Fiyat Listesi!

featured

TÜİK‘in 6 aylık enflasyon rakamlarını açıklamasının hemen sonrasında belli olan yüzde 22.29’luk ÖTV tutarı ile sigaraya beklenen zam da gelmiş geldi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere PM grubu sigaralara 4 TL zam geldiği açıklandı. Yapılan fiyat artışıyla birlikte grubun en ucuz sigarası 33 liraya, en pahalı sigarasının fiyatı ise 38 liraya çıktı. İşte detaylar..

Yeni yılda giyimden gıdaya, akaryakıttan enerjiye kadar birçok ürünün fiyatları değişirken, zam furyasında sigara ve alkol de yerini aldı.

2023 YILININ İLK ZAMMI GELDİ

TÜİK‘in enflasyon verilerini duyurması sonrası içki ve sigaraya gelen ÖTV zammının oranı da belli olmuş oldu. ÖTV tutarlarındaki otomatik artış, yüzde 22.29 oldu. Belirlenen oran sigara fiyatlarına zam olarak yansıdı.

EN UCUZ SİGARA FİYATI 30 LİRAYA ÇIKTI

Bu habere göre PM grubu sigaralara 4 TL zam gelirken, grubun en ucuz sigarasının fiyatı 33 liraya, en pahalı sigarası ise 38 liraya çıktı.

ÖZGÜR AYBAŞ SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Gelişmeyi, Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sigara zammı hayırlı olsun 4 tl zam geçişi oldu” sözleriyle duyurdu.

Son Dakika.. Sigaraya Zam Geldi. İşte Yeni Fiyat Listesi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!