Sünnet İçin Gittiği Hastanede Bademcikleri Alındı!

featured

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde, sünnet için hastaneye götürülen B.Y.’nin (2,5) bademciklerinin ameliyatla beraber alınmasıyla alakalı incelemede, aralarında doktorların da bulunduğu 12 personel hakkında idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ergani ilçesinde, anne S.Y., oğlu B.Y.’yi sünnet ettirmek için geçen hafta devlet hastanesine getirdi. B.Y., işlemlerin ardından ameliyat için hazırlandı. Kulak Burun Boğaz Servisi’ne götürülen B.Y.’nin burada bademcikleri alındı. Üroloji odasında bekleyen aile yakınları, kısa sürmesi gereken işlem uzayınca görevlilere sorup durumu öğrendi. Sünnet için götürdükleri hastanede çocuklarının bademcik ameliyatı yapılması nedeniyle aile doktorlardan şikayetçi oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonucunda Üroloji ve Kulak Burun Boğaz servislerinde, aralarında doktorların da bulunduğu 12 personel hakkında idari soruşturma başlatıldı. Ailenin şikayetiyle savcılık, B.Y. ile ilgili tüm tetkik ve raporlarını istedi. Kısa sürede dosyayı hazırlayan ailenin avukatı raporları savcılığa sundu.

Diyarbakır’dan son dakika haberler için tıklayınız 

Sünnet İçin Gittiği Hastanede Bademcikleri Alındı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!