TOKİ, Diyarbakır’da 142 adet konut yapacak

featured

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın da aralarında yer aldığı 32 ilde dar gelirli vatandaşlar için yeni konutlar yapılacak. TOKİ, Diyarbakır’ın Hazro ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde 142 adet yapılacak konut için 25 Eylül 2023 tarihinde ihaleye çıkacak. İhaleyi alan firmanın 5 ay (150 gün) içerisinde projeyi bitirmesi bekleniyor.

32 ile konut müjdesi verildi!

TOKİ yeni müjdelediği konutlar ile 32 ili müjdeledi. Aralarında Diyarbakır’ın Hazro ilçesi, Denizli, Yozgat, İstanbul, Kastamonu, İzmir, Aksaray ve Ankara gibi birçok şehrin olduğu TOKİ projelerinin şehirlerinde birçok kişi ev sahibi olabilecek. TOKİ’nin açıkladığı bilgilere göre konut fiziki şartları ise 34 ilde 8 bin 717 konut için 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri ile sunulacak.

Katılım şartları detayları

TOKİ’ye başvuru yapmak isteyen kişinin kendinin, eşinin ya da çocuklarının üstünde Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tapuya kayıtlı bağımsız evi olmaması, kendisinin, eşinin ya da çocuklarının daha önce TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmaması ve başvuru yapılan kentte en az bir senedir ikamet ediyor olması gerekiyor. Bununla beraber 18 yaşını tamamlamış olması, hane içinde yaşayan kişilerden yalnızca bir kişinin başvuru yapması, aylık hane gelirinin en fazla 34 bin TL olması şartları bulunuyor.

TOKİ’NİN RESMİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ, Diyarbakır’da 142 adet konut yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!