TOKİ, Diyarbakır’daki konutların hak sahiplerini açıkladı

TOKİ, Diyarbakır’daki konutların hak sahiplerini açıkladı
6 Ekim 2023 14:41 | Son Güncellenme: 6 Ekim 2023 15:08

Diyarbakır’da yapımı süren deprem konutlarında hak sahipleri listesi açıklandı. Listeler muhtarlıklara asıldı. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan, ağır hasarlı olan depremzedeler için Diyarbakır’da yapılan konutlarda hak sahipleri açıklandı.

Depremden etkilenen Diyarbakır’da 411 kişinin hayatını kaybetmiş, 5 bin 442 bina ağır hasar almıştı. Diyarbakır’da depremden etkilenen aileler için TOKİ’nin yaptığı 6 bin 40 konutun inşaatı devam ediyor.

Yapımı süren TOKİ konutları için hak sahipleri belirlendi. Sonuçlar muhtarlıklara asıldı. Bu arada listelerle hak sahipliği için itiraz süresinin 15 gün olduğu belirtildi. Karacadağ yakınlarındaki Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesine bağlı Oğlaklı kırsal mahallesinde inşa edilen konutlarda yaklaşık, 100 bin kişinin yaşayacağı tahmin ediliyor.

Yeni oluşturulan yerleşim alanında, alt yapı çalışmaları da sürüyor. Dört katlı, 85 metrekare iki artı bir ve 105 metrekare üç artı bir şeklinde olan konutlarla birlikte bölgede AVM (Alışveriş Merkezi), okullar, marketler, aile sağlık merkezi ve camiiler de yer alacak.

ETİKETLER: , ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.