TOKİ, Diyarbakır’daki konutların hak sahiplerini açıkladı

featured

Diyarbakır’da yapımı süren deprem konutlarında hak sahipleri listesi açıklandı. Listeler muhtarlıklara asıldı. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan, ağır hasarlı olan depremzedeler için Diyarbakır’da yapılan konutlarda hak sahipleri açıklandı.

Depremden etkilenen Diyarbakır’da 411 kişinin hayatını kaybetmiş, 5 bin 442 bina ağır hasar almıştı. Diyarbakır’da depremden etkilenen aileler için TOKİ’nin yaptığı 6 bin 40 konutun inşaatı devam ediyor.

Yapımı süren TOKİ konutları için hak sahipleri belirlendi. Sonuçlar muhtarlıklara asıldı. Bu arada listelerle hak sahipliği için itiraz süresinin 15 gün olduğu belirtildi. Karacadağ yakınlarındaki Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesine bağlı Oğlaklı kırsal mahallesinde inşa edilen konutlarda yaklaşık, 100 bin kişinin yaşayacağı tahmin ediliyor.

Yeni oluşturulan yerleşim alanında, alt yapı çalışmaları da sürüyor. Dört katlı, 85 metrekare iki artı bir ve 105 metrekare üç artı bir şeklinde olan konutlarla birlikte bölgede AVM (Alışveriş Merkezi), okullar, marketler, aile sağlık merkezi ve camiiler de yer alacak.

TOKİ, Diyarbakır’daki konutların hak sahiplerini açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!