TOKİ’den Önemli Uyarı: Dolandırıcıların Kurada Ev Çıktı Yalanına Dikkat!

featured

Son Dakika Haberi.. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vatandaşlara, konut çıktığını söyleyip, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi için vatandaşları son dakika haberi ile uyardı. İşte detaylar..

TOKİ tarafından sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika duyuruda, “Son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapan kurumumuzun adını kullanılarak sahte iletişim numaraları aracılığı ile sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir.” bilgisine yer verildi.

KURADA EV ÇIKTI YALANINA İNANMAYIN!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan “250 Bin Sosyal Konut Projesi” kapsamında, kurada ev sahibi olunduğu ve bunun için para talep edildiği şeklinde dolandırıcılık girişimleriyle ilgili vatandaşlardan şikayetlerin geldiğini belirtilen önemli açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Öncelikle belirtmek isteriz ki kurumumuz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu ve benzeri işlemlerinin tamamı Türkiye Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası’nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta bunun dışında ise başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır.

Bu nedenle size telefonla veya şahsen ulaşarak konut çıktığını söyleyip, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle iletişime geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir.” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklamada, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için TOKİ’nin web sayfası “www.toki.gov.tr”, çağrı merkezi numarası 444 86 54, bunun dışında kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları istendi.

TOKİ’NİN TWİTTER HESABINDAN YAPTIĞI RESMİ AÇIKLAMA

TOKİ’den Önemli Uyarı: Dolandırıcıların Kurada Ev Çıktı Yalanına Dikkat!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!