Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan Hayatını Kaybetti!

featured

Son dakika haberi.. 62 yaşındaki ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. Haberi alan Burhan Çaçan’ın sevenleri ise evinin önünde toplanmaya başladı.

Sabah saatlerinde yürüyüş yapmak için evinden çıktığı aktarılan ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan, eve döndükten sonra geçirdiği kalp krizi sonucunda 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Çaçan’ın bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Kısa sürede Twitter‘da gündem olan Çaçan’ın ardından, sevenlerince onlarca taziye paylaşımı yapılmaya başlandı.

CENAZESİ YARIN OLACAK

Sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu videoda Burhan Çaçan‘ın ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren şarkıcı Ferman Toprak, “Hepimizin başı sağ olsun. Hepimizin yüreği yanıyor. Cenazesi yarın Fatih Camii‘nde olacak” açıklamasını yaptı..

BURHAN ÇAÇAN KİMDİR?

17 Ekim 1960 yılında Ağrı‘nın Eleşkirt ilçesinde dünyaya gelen Burhan Çaçan, 1978 yılında TRT Erzurum Radyosunun açmış olduğu amatör sesler yarışmasını kazanmayı başardı. Sonrasında Ankara‘ya, ardından İstanbul‘a geldi. 1981 yılında ilk albümünü istanbul’da çıkardı. Ben Yarime Neler Alayım, Sefa Geldin, İpek Mendil, Ayaz Geceler, Memik Oğlan,  Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar adlı albümleri ile müzik dünyasında yer edindi.

Her Yer Karanlık, Ağlama, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli toplamda dört sinema filmi çekti. İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de ilahi albümü yaptı. Evli olan Burhan Çaçan, iki çocuk babasıydı.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan Hayatını Kaybetti!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!