AFAD’dan Diyarbakır dahil 72 il için meteorolojik uyarı!

AFAD’dan Diyarbakır dahil 72 il için meteorolojik uyarı!
19 Kasım 2023 18:47 | Son Güncellenme: 19 Kasım 2023 18:55

AFAD, yurt genelinde etkili olması beklenen ve aralarında Diyarbakır’ında bulunduğu 72 il için meteorolojik uyarı yaptı. İşte detaylar..

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 41 il için turuncu, 31 il için ise sarı kodlu uyarıda bulundu. Uyarıda bulunulan 72 kentin arasında Diyarbakır’da bulunuyor.

AFAD’dan yapılan duyuruda, “Meteoroloji’den alınan son bilgilere ve yapılan değerlendirmelere göre; 41 ilimiz için Turuncu, 31 ilimiz için Sarı uyarı olmak üzere toplam 72 ilimiz için meteorolojik uyarı yapılmıştır” ifadeleri kullanıldı. Haber devam ediyor 👇

AFAD’DAN UYARI YAPILDI

Uyarı verilen kentlerde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirme yapıldığı belirtilirken sarı ve turuncu meteorolojik uyarı verilen illerde AFAD ekiplerinin teyakkuz halinde olduğu açıklandı. Vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi gibi olaylara karşı dikkatli olması gerekiyor.

ETİKETLER: ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.