Diyarbakır’da Öcalan gerginliği! çok sayıda kişi gözaltında..

Diyarbakır’da Öcalan gerginliği! çok sayıda kişi gözaltında..
18 Kasım 2023 17:10 | Son Güncellenme: 18 Kasım 2023 17:13

Gemlik’e yapılacak olan “Özgürlük Yürüyüşe” ilişkin Diyarbakır’da yapılmak istenen açıklama ve yürüyüşe polisler izin vermedi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması adına gerçekleştirilmesi düşünülen “Özgürlük Yürüyüşü” için toplanan ve aralarında eş genel başkan Tuncer Bakırhan, DBP eşgenel başkanıKeskin Bayındır, vekiller ve partililer, Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bulunan Koşuyolu Parkında toplandı.

Gemlik yürüyüşü için toplanan vekiller ve kitlenin yürüyüşüne geniş güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet ekiplerince izin verilmedi. Abdullah Öcalan için toplanan gruba izin vermeyen polisler ile HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Yürüyüş yapmak isteyen HEDEP’li vekillere polis izin vermezken HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk ile polis arasında gerginlik çıktı. Polisler Çelenk’in vekil olduğunu bilmediklerini belirtti ve Çelenk’i gözaltına almaya çalıştı. Çelenk ise duruma tepki gösterdi. Yaşanan gerginlikte çok sayıda kişi gözaltılar yaşandı.

Kaynak: Yenigün Haber

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.