Diyarbakır’da Öcalan gerginliği! çok sayıda kişi gözaltında..

featured

Gemlik’e yapılacak olan “Özgürlük Yürüyüşe” ilişkin Diyarbakır’da yapılmak istenen açıklama ve yürüyüşe polisler izin vermedi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması adına gerçekleştirilmesi düşünülen “Özgürlük Yürüyüşü” için toplanan ve aralarında eş genel başkan Tuncer Bakırhan, DBP eşgenel başkanıKeskin Bayındır, vekiller ve partililer, Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bulunan Koşuyolu Parkında toplandı.

Gemlik yürüyüşü için toplanan vekiller ve kitlenin yürüyüşüne geniş güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet ekiplerince izin verilmedi. Abdullah Öcalan için toplanan gruba izin vermeyen polisler ile HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Yürüyüş yapmak isteyen HEDEP’li vekillere polis izin vermezken HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk ile polis arasında gerginlik çıktı. Polisler Çelenk’in vekil olduğunu bilmediklerini belirtti ve Çelenk’i gözaltına almaya çalıştı. Çelenk ise duruma tepki gösterdi. Yaşanan gerginlikte çok sayıda kişi gözaltılar yaşandı.

Kaynak: Yenigün Haber

Diyarbakır’da Öcalan gerginliği! çok sayıda kişi gözaltında..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!