Bağlar belediye başkan yardımcısı rüşvetten gözaltına alındı

Bağlar belediye başkan yardımcısı rüşvetten gözaltına alındı
2 Kasım 2023 14:37

Diyarbakır’da AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun yardımcısı olan Sıddık Aycıl’ın, rüşvet operasyonunda gözaltına alındığı öğrenildi. Aycıl’ın Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun akrabası olduğu öğrenildi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Beyoğlu’nun yardımcısı rüşvet operasyonunda gözaltına alındı. Belediyenin İmar Müdürü Fırat Kılıç, bir iş insanından imar izni için “rüşvet” alırken araç içerisinde suçüstü yakalandığı iddia edildi. Kılıç gözaltına alınırken, soruşturma genişletildi. Beyoğlu’nun göreve getirdiği Sıddık Aycıl da gözaltına alındı. Aycıl’ın, Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun yeğeni olduğu ve Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’nde acil tıp teknisyeni olarak görev yaparken Özel Kalem Müdürü olarak belediyeye alındığı öğrenildi. Aycıl, en son Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilerek, İmar ve Şehircilik, Yapı Kontrol, Teftiş Kurulu ve Kültür ve Sosyal İşler müdürlüklerin başına getirildi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.