Bağlar sokaklarında misket oynadı!

featured

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun geleneksel hale getirdiği hafta sonu ziyaretlerinde renkli görüntüler yaşandı. Körhat Mahallesi’nde esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Beyoğlu, sokakta misket “ğar” oynayan çocukları görünce aralarına girerek onlarla beraber eğlenceli anlar yaşadı

DİYARBAKIR ONLİNE– Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hafta içinde akşam saatlerinde gerçekleştirdiği mahalle, esnaf  ve ev ziyaretlerini  hafta sonunda hem gündüz hem gece gerçekleştiriyor. Bu hafta sonundaki ziyaretlerin adresi, ilçenin en eski yerleşim yerlerinden olan Körhat Mahallesi oldu. Başkan Beyoğlu, önce mahalledeki vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi, daha sonra kapısını çaldığı bazı vatandaşlara misafir oldu. Ziyaret sırasında Başkan Beyoğlu’nu çocukluk yıllarına götüren renkli bir tablo yaşandı. Diyarbakır’da halk arasında “ğar” olarak bilinen misket oyunu oynayan çocukları gören Beyoğlu, bir anda aralarına girerek onlarla beraber oynamaya başlayınca ortaya renkli kareler çıktı.

“İstediğiniz kadar oynayın ama eğitimi ihmal etmeyin”

Eline aldığı bilyelerle isabetli atışlar yapan Başkan Beyoğlu,çocuklara oyun hakkında bazı taktikler de verdi. Çocuklardan eğitimlerini ihmal etmemelerini isteyen Beyoğlu,”Biz bu oyuna ğar diyoruz. Çocukluğumuzda hep beraber oynardık,bizim için vazgeçilmez bir eğlenceydi. Eski Diyarbakır sokak ve küçelerinin aşina olduğu,hemen herkes için anısı olan bir oyundu. Çocuklarımızı anlamanın ve onları geleceğe umutla taşımanın yolu, onlara karşı empati geliştirmek ve onlarla beraber zaman geçirmektir. Elimizden geldiğince çocuklarla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Onlar mutlu olursa biz de mutlu oluruz. Çocuklarımızdan isteğimiz ise eğitimlerini hiçbir şekilde aksatmasınlar. Çünkü ülkemizin yarınlarının teminatı kendileri olacaktır.” dedi. (Haber Merkezi)

Bağlar sokaklarında misket oynadı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!