Deliler Delisi Lakaplı Diyarbakırlı Muhammed Yakut Kimdir?

featured

Diyarbakırlı Muhammed Yakut kimdir ne iş yapar? Muhammed Yakut nereli ve kaç yaşındadır? Sosyal medya platformu Youtube kanalı üzerinden servis ettiği videolar ile Türkiye’de gündem olan Diyarbakırlı Muhammed Yakut kimdir sorusu aranmaya başlandı.

Muhammet Yakut Kimdir?

Hakkında çok bilgi olmamakla beraber. Diyarbakır‘lıdır. Abdullah Bingingüllüoğlu’nun yeğenidir. Muhammet Yakut daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Körfez İlçesi’ndeki Denizatı Petrokimya Şirteki’nin sahibini kaçırma yönelik iddialar üzerine gözaltına alınmıştı. Muhammed Yakut’un amcasının ise Diyarbakırspor Eski Başkanı Abdurrahman Yakut olduğu ifade ederek şike soruşturmasında 2011 yılında Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı ile beraber tutuklandığı söyledi.

MUHAMMED YAKUT’UN SON VİDEOSU

Hatay’ın Erzin ilçesindeki 185 dönümlük arazide yer alan tesisin ortağına ait olduğunu yıllar önce 50 milyon dolara Rüya Bayegan ile Yurt Petrol A.Ş. sahibi Ercüment Bayegan’a  satıldığını ve yaklaşık olarak 17 – 18 milyon dolarının peşin ödendiğini ifade etti. Satın alınan bu 185 dönümlük tesisin 400 dönüme çıkarıldığını ne amaçla bu tesisi büyüttüklerini servis ettiği videoda anlattı.

Deliler Delisi Lakaplı Diyarbakırlı Muhammed Yakut Kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!