DHI Saç Ekim Yöntemi – 2022 Saç Ekim Fiyatları

featured

Doğrudan Saç Ekimi (DHI), FUE saç ekimi‘ne benzer bir işlemdir . Cerrahınız bir donör alandan saç köklerini çıkaracak ve sonunda yeni saç çıkması için bunları saçsız alanlara yerleştirecektir. Bununla birlikte, bir DHI‘nın ayırt edici faktörü, cerrahın greftleri alıcı alana enjekte etmek için özel bir implantasyon aleti kullanmasıdır.

FUT ve FUE saç ekimlerinde, büyümeyi yeniden sağlamak için donör foliküller seyrelme/kellik bölgelerine implante edilir. Cerrah, greftleri yerleştirmeden önce kafa derisine kanallar açar.

Ancak bu, DHI‘nin farklı olduğu noktadır: Cerrahlar, bu kanalları oluşturmak ve aynı anda folikülleri implante etmek için elde tutulan, kalem şeklindeki bir araç kullanır.

DHI saç ekimi nasıl yapılır?

Cerrahlar, kafa derisinin bir veya daha fazla bölgesinden sağlıklı saç köklerini çıkararak başlar.

Daha sonra, onları inceltme/saçsız bölgelere aktarırlar. Ekilen bu üniteler yavaş yavaş diğerleriyle karışan yeni saçlar çıkarır.

DHI Saç Restorasyonu İçin En İyi Adaylar

1: 25 yaşın üzerinde olmak

2: Donör bölgede (genellikle başın arkasında) santimetre kare başına 40 folikülden fazla saç yoğunluğuna sahip olmak

3: Sonuçlar hakkında gerçekçi beklentilere sahip olun.

DHI Saç Ekimi Yönteminin Avantajları

1: DHI saç ekimi yöntemi, saç derisini tıraş etmeden ekim yapılmasına izin verir.DHI ile hastanın saçlı derisinde kesi oluşturmaya gerek yoktur.

1: DHI implanter, implante edilen foliküllerin derinliğini, açısını ve yönünü daha iyi kontrol eder.

3: DHI tekniği ekim öncesi kanalların açılmasını gerektirmediği için saç köklerinin doku dışında kalma süresini en aza indirerek daha sağlıklı ekim yapılmasını sağlar.

4: DHI prosedüründen sonra minimum ağrı ve kesinti.

DHI Saç Ekimi Sonuçları ve İyileşme

DHI yönteminde saç ekimi işlemi sırasında kesi gerektirmediği için kabuklanma, çukurlaşma ve postülasyon çok minimal düzeyde gerçekleşir. Ancak hastalar , ekimden sonraki ilk üç hafta içinde meydana gelen saç dökülmesini “ şok dökülme” olarak beklemelidir ; bu yaygındır ve yalnızca vücudunuzun ameliyata verdiği doğal tepkiyi gösterir.

DHI saç ekimi‘nden sonra 2-3 ay içerisinde greftler dökülecek ve yavaş yavaş tekrar uzamaya başlayacaktır. 4. ayın sonunda yeniden büyüme oranı %20-30 civarında, 6. ayda ise %50-60 civarında olmalı ve nihai sonuçlar operasyondan yaklaşık 12 ay sonra görülebilmelidir.

DHI Tekniğinin Dezavantajları

Enfeksiyon

Enfeksiyonlar, foliküllerin kafa derisine implante edildiği veya donör alanlarda ortaya çıkabilir

Şok saç dökülmesi

Bu yaygın yan etki, prosedürün sekiz haftasında ortaya çıkma eğilimindedir, ancak iyileşme genellikle üç ila dört ay sürer. Şok saç dökülmesi genellikle büyüme sürecinin sağlıklı bir parçasıdır.

DHI’nin maliyeti nedir?

Greft Hesaplaması ile saç ekimi fiyatları sunan saç ekimi merkezleri genel olarak 3000 Greft saç ekimlerini 8000 TL ile 11000 TL arasında yapmaktadır. Fiyatlar bir klinikten diğerine farklılık gösterebilir.

DHI Ve FUE saç ekimi: hangisi daha iyi?

FUE, donör bölgeden foliküllerin alınması için minimal invaziv bir yöntemdir ve DHI, çıkarılan folikülleri inceltme bölgelerine implante etmek için kullanılan bir tekniktir.

Geleneksel olarak, FUE ile cerrahlar, greftleri yerleştirmeden önce alıcı alanda ayrı ayrı kanallar açarlar. Esasen, onları yerleştirmeden önce her bir greft için yerin haritasını çıkarırlar.

DHI ile cerrahlar kanal oluşturma işlemini atlar ve greftleri tek seferde implante eder.

DHI prosedürleri sunan saç klinikleri, bunun günümüzün en etkili, en gelişmiş saç restorasyon çözümü olduğunu iddia ediyor.

DHI tekniğinden sonra iyileşme

DHI saç ekimi sonrası iyileşme, herhangi bir cerrahi saç restorasyon prosedüründen sonraki ile aynıdır.

Alıcı bölgelerde kabuklanma minimum düzeyde olsa da ilk günlerde şişlik ve kızarıklık oluşabilir.

Tipik olarak işleminizden 3 hafta sonra yeni ekilen saçlar dökülecektir. Kısa bir dinlenme evresinin ardından kökler yeni saçlar çıkaracaktır. Sonuç olarak, yoğunluk, ameliyat sonrası 4. aydan itibaren kademeli olarak artacaktır.

DHI Saç Ekim Yöntemi – 2022 Saç Ekim Fiyatları
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!