Diyarbakır Barosu’ndan Ümit Özdağ’a Suç Duyurusu

featured

Diyarbakır Barosu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Diyarbakır Barosu YSP ve HDP’li seçmen vatandaşlara ilişkin söylediği “katil” “dağdan inmişler” ifadelerinden dolayı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a “Halkın Bir Kesimini Alenen Aşağılanması Suçu” kapsamında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Diyarbakır Barosu resmi Twitter hesabından şu açıklamalara yer verildi!

“Zafer Partisi Genel Başkanı hakkında; seçim etkinliği sırasında “HDP’li ve YSP’li seçmenlere istinaden “katil” ve “dağdan inmişler” şeklinde söylediği sözler nedeniyle, “Halkın Bir Kesimini Alenen Aşağılanması Suçu” kapsamında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.” açıklaması yapıldı.

Ümit Özdağ dün, İstanbul Kartal’da Yeşil Sol Partisi standının yanından geçerken, “Bak kimler var bak; dağdan şehre inenler var” demişti.

“Ümraniye’de HDP – Yeşil Sol Standını ziyaret ettim” başlığıyla 11 Nisan’da sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Kimse yok stantta, muhtemelen dağa çıktılar” sözlerini kullanmıştı.

Diyarbakır Barosu’ndan Ümit Özdağ’a Suç Duyurusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!