Diyarbakır Barosu’ndan Ümit Özdağ’a Suç Duyurusu

Diyarbakır Barosu’ndan Ümit Özdağ’a Suç Duyurusu
15 Nisan 2023 23:49 | Son Güncellenme: 15 Nisan 2023 23:57

Diyarbakır Barosu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Diyarbakır Barosu YSP ve HDP’li seçmen vatandaşlara ilişkin söylediği “katil” “dağdan inmişler” ifadelerinden dolayı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a “Halkın Bir Kesimini Alenen Aşağılanması Suçu” kapsamında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Diyarbakır Barosu resmi Twitter hesabından şu açıklamalara yer verildi!

“Zafer Partisi Genel Başkanı hakkında; seçim etkinliği sırasında “HDP’li ve YSP’li seçmenlere istinaden “katil” ve “dağdan inmişler” şeklinde söylediği sözler nedeniyle, “Halkın Bir Kesimini Alenen Aşağılanması Suçu” kapsamında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.” açıklaması yapıldı.

Ümit Özdağ dün, İstanbul Kartal’da Yeşil Sol Partisi standının yanından geçerken, “Bak kimler var bak; dağdan şehre inenler var” demişti.

“Ümraniye’de HDP – Yeşil Sol Standını ziyaret ettim” başlığıyla 11 Nisan’da sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Kimse yok stantta, muhtemelen dağa çıktılar” sözlerini kullanmıştı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.