Diyarbakır Dicle Üniversitesi 34 personel alımı yapacak

featured

Diyarbakır Dicle Üniversitesi farklı birimlerde çalıştırılmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Tam zamanlı olarak çalıştırılmak üzere alınacak yeni personeller ile ilgili başvurular dün itibariyle başladı.

KPSS PUAN SIRALAMASI ESAS ALINACAK

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü’nce ilana çıkarılan alımların giderleri özel bütçeden karşılanacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) maddesine göre tam zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak yapılacak.

HANGİ BRANŞLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Personel alımları ve sayıları branşlara göre şu şekilde:

Hemşire 9 Adet

Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme) 1 Adet

Diğer sağlık personeli (Perfizyonist) 1 adet

Koruma ve Güvenlik Görevlisi 13 Adet

Destek Personeli (Şoför) 2 Adet

Destek Personeli 8 Adet

PERSONELLERDE ARANAN ŞARTLAR

1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2-Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar. Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

3-Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3). ön lisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve lise mezunları için 2022 KPSS (P94) sınavına girmiş olmak.

4-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kuruntundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

5-Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4.B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri halinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumlar m sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. ” hükmüne uygun olması.

6- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

7-Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.

8-Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kuramlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

9-Nöbet, vardiya usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

10-Cesitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

11-Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığım tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.) 12-Staj süreleri mesleki deneyim olarak kabul edilmeyecektir.

13-Atanmaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması olumlu gelenlerin atamaları yapılacaktır.

14-Üniversitemiz yayımlanan ilanı iptal edilmesi ve değişiklik yapma hakkına sahiptir.

15-İlan tarihinden önce alınan sertifikalar kabul edilecek olup, ilan tarihi itibariyle ve sonrası alınacak sertifikalar kabul edilmeyecektir.

16- Destek Personeli pozisyonlarına başvuran adaylardan sadece Orta öğretim mezunlarının başvurulan kabul edilecektir. Ortaöğretim mezunu olup, halen bir yükseköğretim kuramımda (üniversitelerde örgün eğitim) öğrenci olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

ONLİNE BAŞVURUDA SİSTEME EKLENMESİ GEREKEN BELGELER

1-Başvura formu (Sistemden online olarak doldurulacaktır.)

2-Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün sisteme eklenmesi,

İstenilen alanda diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme eklenmesi (barkotlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

Belirtilen pozisyonlarda isteniliyor ise deneyim belgesi, belirtilen pozisyonlarda isteniliyor ise e-devletten alacakları barkotlu SGK hizmet dökümünü (meslek kodunu gösterir) ve kuramımdan alacağı çalışma süresini ve unvanını açıkça belirtilmiş ONAYLI çalışma belgesini yüklemeleri gerekmektedir, 5-Başvurulan unvanda nitelikler bölümünde isteniliyorsa sertifikaların eklenmesi,

6-Koruma ve Güvenlik Görevlisi için özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ve sağlık kuruluşundan alınmış boy ve kilo ölçümü belgesi,

7-Başvuralan unvanda nitelikler bölümünde isteniliyorsa sertifikaların eklenmesi,

8-Şofor adayları için ehliyetin eklenmesi.

9-Yükseköğretim Kuramımda (Üniversitelerde) öğrenci kaydı olmadığına dair belgenin yüklenmesi (e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

SON BAŞVURU TARİHİ

Bugün (16 Ekim 2023) başlayan başvurularda son başvuru tarihi: 30 Ekim2023 saat 23:59’kadar olduğu belirtildi.

Başvurular için irtibat Tel: 0 412 241 10 15 / Destek Tel: 2308- 2320-5136

DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Diyarbakır Dicle Üniversitesi 34 personel alımı yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!