Diyarbakır halkı konuştu: Ekonomiden umudumuz yok!

featured

Mayıs ayında yapılan genel seçimler sonrasında ekonomide iyileşme adımları atacağını söyleyen hükümet yetkililerine Diyarbakırlılardan tepki geldi..

Yapılan seçimler sonrası zam artışının devam ettiğini belirten kent sakinleri, ekonominin düzeleceği söylemlerine inanmadıklarını ifade etti. Mayıs 2023 yapılan genel seçimler sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in enflasyonun düşeceğini ve kısa zamanda halkın ekonomik durumunun düzeleceğini açıklamaları Diyarbakır’da bir karşılık bulmadı.

Akaryakıt, temel gıda ihtiyaçları gibi birçok şeye her gün yapılan zamlarla ekonomik sorunun çözülemeyeceğini Yenigün Gazetesine anlatan Diyarbakırlılar, aksine ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini bildirdi. Çiftçilerin çok zor durumda olduğunu belirten Mehmet Korkutan, “Çiftçi şu an zor durumda. Sen gidip Rusya’dan buğday ithal ediyorsun ülkendeki çiftçiyi düşünmüyorsun. Motorinin litresi şu an 42 lirayı aştı. Ben ekonominin düzeleceğini falan düşünmüyorum.

Zaten her gün zam üstüne zam geliyor. Ben geçinemiyorum şu anda. Şu an çiftçilik yapıyorum fakat şartlar zor. Halkın temel ihtiyaçlarını karşılayamaz bir duruma geldiğini söyleyen Mustafa Alan ise, “Milletin son zamanlarda karnı aç. Her dakika zam haberi alıyoruz. Motorin 2021 yılında 6 lirayken şu an neden 42 lira. Bu kadar artışın sebebini biz vatandaş merak ediyoruz. Çok haksızlık var ülkede. Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi bir lider olduğunu düşünüyorum fakat çevresinde ki insanlar iyi niyetli değil bence. İnsanlar şu an bir kilo kırmızı et alamıyorlar maalesef. İşsizliğin arttığına dikkat çeken Nevzat Taş isimli vatandaş, “Ekonomiden umudum yok. Sürekli aynı şeyler iyi olacak diye ifade kullanıyorlar ama değişen bir şey yok. Tam aksine her geçen gün daha da zorlaşıyor hayat. Ben memurum şu an çok bir geçim sıkıntım yok diyebilirim. Fakat çevremdeki insanları görüyorum. sözlerini kullandı.

Diyarbakır halkı konuştu: Ekonomiden umudumuz yok!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!