Diyarbakır Şehir Hastanesi İnşaatına Dinamit Eylemi!

Diyarbakır Şehir Hastanesi İnşaatına Dinamit Eylemi!
8 Mayıs 2023 08:47 | Son Güncellenme: 8 Mayıs 2023 03:14

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde inşaatına başlanan 1000 yataklı Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin temelinin dinamit yardımıyla açılmasına, çevrede yaşayan vatandaşlar tepki gösterdi.

Diyarbakır’da bir süre önce başlanan Şehir Hastanesi’nin yapımının temelindeki kayaların dinamitle kırılmasına çevredeki sitelerde oturan vatandaşları ayaklandırdı. Bir araya gelen bina sakinleri, hep beraber hastanenin şantiyesine kadar yürüdü.

HABERİN VİDEOSU

Toplanan grup adına açıklamalarda bulunan Cemal Olcay, “Yapımına devam eden Diyarbakır Şehir Hastanesi zemininde bulunan taşları kırmak için dinamit patlatılıyor. Tamamen maliyeti azaltmak ve zaman kazanmak için yapılan bu ilkel yöntem, çevremize ve mahalle sakinlerine zarar veriyor. Şehir içinde uygulanması yasak olan bu yöntem, deprem travmasını bizler tekrar tekrar yaşatmaktadır. Kolon sistemine zarar vermekle beraber, binalarımızın sarsılmasına da neden oluyor. İnşaat Firması patlamaların devam edeceğini söyledi. Henüz yeni geçirdiğimiz deprem travmasını çocuklarımıza daha fazla yaşatmamak için bu hukuk dışı uygulamanın derhal son bulmasını istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.