Diyarbakır Toplu Taşımada Yeni Dönem Başladı!

Diyarbakır Toplu Taşımada Yeni Dönem Başladı!
6 Mayıs 2023 10:26 | Son Güncellenme: 6 Mayıs 2023 03:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde toplu taşıma araçlarında kredi kartı veya banka kartı ile temassız ödeme kolaylığı sunmaya başladı. İşte Detaylar.

DBB Ulaşım Daire Başkanlığı, Diyarbakır kent genelinde toplu taşıma hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi ve Özel halk otobüslerinde temassız banka kartı ve kredi kartı ile seyahat için gerekli yatırım ve çalışmalarını tamamladığını duyurdu.

BANKA VE KREDİ KARTLARI KULLANILABİLECEK

Vatandaşlar, temassız ödeme özelliği aktif olan banka kartları ile bundan sonra toplu taşıma araçlarıyla seyahat edebilecek. Uygulamayla bu teknolojiyi destekleyen akıllı telefonlar sayesinde vatandaşlar artık kart taşımak zorunda kalmadan akıllı telefonları ile kolay bir şekilde ödeme yapıp seyahat edebilecek.

SANAL KART ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Şehir içinde en büyük sorunlardan birisi olan toplu taşımada günümüz teknolojisi imkanlarını sonuna kadar faydalanma ve erişilebilirlik önündeki engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalarına devan eden Büyükşehir Belediyesi, yakında sanal kart uygulamasını hayata geçirmeyi planlıyor.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.