Diyarbakır ve Birçok İldeki Ailelere Yardım Ödemesi Başladı!

featured

Önemli gelişme.. Diyarbakırlı vatandaşlarında aralarında bulunduğu ihtiyaç sahiplerinin merakla beklediği Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri yapılmaya başlandı.

Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında ihtiyaç sahibi aileler için bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapılacak.

BAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Bakan Mahinur Özdem Göktaş, bu ayki ödemeyle beraber bugüne kadar hanelere toplam 72,3 milyar lira destek sağladıklarını açıkladı. Türkiye Aile Destek Programı’nda bugüne kadar hanelere toplam 64,3 milyar lira destek sağladıklarını ifade eden Göktaş, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı’na dahil ettiklerini belirtti.

4 MİLYAR LİRA ÖDEME YAPILACAK

Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız” açıklamalarına yer verdi.

Diyarbakır ve Birçok İldeki Ailelere Yardım Ödemesi Başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!