Diyarbakır’da 12 Bin 470 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Diyarbakır'da 12 Bin 470 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Diyarbakır’daki büyük projenin tamamlanmasıyla birlikte 12 bin 470 kişiye istihdam sağlanacak. Kralkızı-Dicle P-4 Pompaj Sulaması inşaatı çalışmaları devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak adına tüm gücüyle çalışmaları sürdürürken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

YAKLAŞIK OLARAK 124 BİN DEKAR ALAN SULAMAYA AÇILACAK

Diyarbakır'da 12 Bin 470 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Diyarbakır ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli bir rol oynuyor.

Diyarbakır Kralkızı-Dicle P-4 Pompaj Sulaması inşaatında çalışmaların sürdüğünü açıklayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta “Kralkızı-Dicle P-4 Pompaj Sulaması inşaatının tamamlanmasıyla toplamda 124.700 dekar tarım alanının sulamaya açılacak.

MİLLİ EKONOMİYE 935 MİLYON KATKI SAĞLANMASI BEKLENİYOR.

Diyarbakır'da 12 Bin 470 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Diyarbakır Kralkızı-Dicle P-4 Pompaj Sulaması inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte olup, fiziki gerçekleşme oranı yüzde 21,45 seviyesindedir. 23 bin 657 metre CTP, 52 bin 904 metre HDPE boru döşenmiştir. Projenin tamamının hayata geçirilmesiyle milli ekonomiye yılda 935 milyon TL katkı ve 12 bin 470 kişilik ek istihdam sağlanacaktır” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır’da 12 Bin 470 Kişiye İstihdam Sağlanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!