Diyarbakır’da 12 Bin Dar Gelirli Vatandaşa Yardım Yapılacak

featured

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla Yenişehir ilçesinde bulunan dar gelirli 12 Bin vatandaşa 4 Bin TL market alışverişi desteğinde bulunacağını açıkladı.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara her ay “Sosyal Market” üzerinden düzenli olarak yapmış olduğu gıda, bebek bezi, giyim, temizlik ürünleri, kırtasiye malzemeleri gibi desteğini sürdürmeye devam ediyor.

12 BİN VATANDAŞA YARDIM YAPILACAK

Belediyeden yapılan açıklamada: Yenişehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden dar gelirli ailelerimizin bütün ihtiyaçlarına kulak vermeye çalışıyoruz. Onların bizlere ilettiği talepleri bizim için çok kıymetli. Sağ duyulu davranıp elimizden geldiğince bütün taleplere ve ihtiyaçlara hassas davranıyoruz” denildi.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU

Muhtaç durumda olduğu belgelerle gösteren tüm vatandaşlar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dahil olabilir.

Fakat alınacak olan yardımın kategorisine göre kişilerin de ait olduğu yardım grubu değişliklik gösterebilir. Öncelikli grup yoksulluk belgesi olan, işsizlik veya gelir düzensizliği gibi sebeplerle maddi olarak geçimini sağlayamayan vatandaşlar olurken, aynı zorluklar içerisinde olan yaşlı, engelli, öğrenci gibi gruplara da ilgili yardımlar düzenli bir biçimde dağıtılmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı hattı olan Alo 153’ü veya Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait olan 0 412 226 22 98 nolu telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Diyarbakır’da 12 Bin Dar Gelirli Vatandaşa Yardım Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!