Diyarbakır’da Bir Vatandaş Polis Tarafından Darp Edildi!

Diyarbakır’da Bir Vatandaş Polis Tarafından Darp Edildi!
19 Mayıs 2023 15:17 | Son Güncellenme: 19 Mayıs 2023 15:43

Diyarbakır’n Bismil ilçesinde Şeyhmus Eşen adlı bir vatandaşın polis tarafından darp edilmesi olayına ilişkin soruşturma başlatıldı. Olaya ilişkingörüntüler mobese kamerasına yansıdı. ↓

Bismil ilçesinde 11 Mayıs günü Şeyhmus Eşen, çocuğu ile birlikte otomobiliyle seyir halindeyken polis tarafından durdurulduktan sonra darp olayına mağruz kaldı. Eşen’in darp edildiği ana ait MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) kaydı Mezopotamya Haber Ajansı tarafından servis edildi. Görüntülerde, Eşen’in polis tarafından durdurulduğu, bir süre konuştukları ardından polisin savunmasız Şeyhmus Eşen’e yumruk attığı görülüyor.

O ANLAR MOBESE KAMERASINDA!


11 Mayıs günü gerçekleşen olayda Eşen, arabasıyla çarşı merkezinde giderken polisler tarafından önü kesildi ve sonrasında darp edildi. Olay sırasında araçta bulunan 2 yaşındaki çocuğu da yaralandı. Eşen, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Eşen, darp raporu aldıktan sonra Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı’na saldırgan polis hakkında şikayetçi oldu.

DERHAL SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diyarbakır Barosu da olaya müdahil olup polis hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Suç duyurusunun ardından Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı polis memurunun ifadesine başvurdu. Olay hakkında soruşturma başlatılırken, baba ve çocuğunun yaralanmasına sebep olan polisin hala görevinin başında olduğu belirtildi. (MA)

ETİKETLER: , ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.