Diyarbakır’ın Hani İlçesinde Üst Üste Küçük Depremler!

featured

Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne bağlı Akcayurt ve Kaledibi köyünde 2.0 ve 2.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Dün gece saatlerinde aynı şekilde Akcayurt’ta 2.0 oranında küçük deprem meydana gelmişti. İşte Detaylar..

Dicle Üniversitesi’nde görevli Yrd. Doç. Dr. M. Şefik İmamoğlu tarafından, Lice ve Hani arasında bir bölgede Kahramanmaraş’taki deprem sonrası bazı hareketlenmelerin söz konusu olduğu açıklanmıştı. Yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda riskli ilçeleri derledik.. ↓

DİYARBAKIR HANİ’DE DEPREM

Kandilli Rasathanesi‘nin yaptığı son dakika değerlendirmeye göre Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne bağlı olan Kaledibi ve Akcayurt köyünde, 7.4 kilometre derinlikte 2.0 ve 2.7 oranında bir deprem meydana geldi.

Diyarbakır’ın bulunduğu nokta herhangi bir ana fay hattı üzerinde değildir. Diyarbakır’da depremde riskli ilçeler yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Fakat mevcut ana faylarda, bölgede gelişebilecek depremlerin Diyarbakır’da ciddi sarsıntılar meydana gelebileceği, Yrd. Doç. Dr. M. Şefik İmamoğlu tarafından ifade edilmişti. Diyarbakır’ın kent merkezi ve yakın bölgeleri Arabistan Levhası üzerinde yer alıyor.

KANDİLLİ SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAK : KANDİLLİ RASATHANESİ.

Diyarbakır’ın Hani İlçesinde Üst Üste Küçük Depremler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!