Diyarbakır’da birçok semtte su kesintileri yaşandı!

featured

Hava sıcaklığının arttığı Diyarbakır’da su sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor. Kentin birçok semtinde son bir aydır DİSKİ tarafından su kesintilerine başvuruluyor. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) tarafından 8 saati bulan su kesintileri mağduriyetleri arttırıyor. Su kesintileriyle birlikte hijyende yaşanan sorunlar, aynı zamanda bulaşıcı hastalık risklerini de beraberinde getiriyor. Yaşanan su kesintilerine vatandaşlar tepki gösterirken, DİSKİ ise bilinçsiz kullanım olduğunu öne sürerek, depolarda su kalmadığı için kesintilerin devam edeceğini söyledi.

Merkez Bağlar ilçesine bağlı 5 Nisan, Mevlana Halid, Kaynartepe, Yunus Emre mahallelerinde yaşayan yurttaşlar, kesintilerin kendilerini mağdur ettiğini belirtti. DİSKİ’nin internet sitesinde yayınlanan su kesintileri bilgilendirmesinde Bağlar’ın üç mahallesinde de 20 -25 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık olarak 28 saat su kesintisi yaşandı.

BİZİ SUSUZ BIRAKIYORLAR, ÇOK ZORLANIYORUZ

Yaz ayında susuz kalmaktan şikayet eden Naciye Altunca (60), bazen 7-8 saat su kesintisi olduğunu söyledi. Su kesintilerinin birkaç hafta önce başladığını dile getiren Altunca, “Ancak bu iki üç gündür üst üste sularımız gidiyor. Hava çok sıcak suları kestiklerinde 7-8 saat gelmiyor. Bu sıcaklarda susuz bırakıyorlar bizi, çok zorlanıyoruz. Su geldiğinde biraz elimizi yüzümüzü ancak yıkayabiliyoruz, iyi oluyor. Kapattıklarında ne yapacağımızı bilemiyoruz. Depolarımız yok, su gittiğinde perişan oluyoruz. Mecbur kalıp hazır su alıyoruz. Onu da saatler içinde zam geliyor. Perişan durumdayız” ifadelerini kullandı.

SU KESİYORLAR, HABER DAHİ VERMİYORLAR

Vatandaşlardan Seyran Turay ise bayramdan bu yana sürekli sularının kesildiğini belirterek, “İki gün önce sularımız gitti. 6-7 saat boyunca susuz kaldık. Sabahın köründe suları kesiyorlar, bize haber de vermiyorlar, saatlerce susuz kalıyoruz. Hiçbir iş yapamıyoruz. Abdest alamıyoruz, bir kıyafetimizi, bulaşığımızı yıkayamıyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” açıklamasını yaptı.

KAYNAK: M.A

Diyarbakır’da birçok semtte su kesintileri yaşandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!