Uzmanlar uyardı: Diyarbakır’da yılın en sıcak günü yaşanacak

featured

Bugün birçok kentte yılın en sıcak gününün yaşanacağı tahmin ediliyor. Haftanın en sıcak günleri ülkenin batı ve güney kesimlerinde çarşamba, iç kesimlerde ise perşembe günleri yaşanacak. Termometreler Diyarbakır’da bugün 42 dereceyi gösterirken, sıcak havanın etkisini artıracağı belirtildi. Uzmanlar bugün özellikle öğle saatlerinde mecbur kalmadıkça kimsenin açık alana çıkmamasını tavsiye ediyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı bugün yaklaşık olarak 10 derece daha artması bekleniyor. Uzmanlar bugün özellikle öğle saatlerinde mecbur kalmadıkça kimsenin açık alana çıkmamasını ısrarla tavsiye ediyor. İstanbul‘da ise hava sıcaklığının bugün 33 ila 34 derece olması bekleniyor. Perşembe gününden itibaren ise hava sıcaklığı mevsim normallerine dönecek. Yapılan son değerlendirmelere göre; halen batı ve güney bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının etkisini artırması bekleniyor.

PERŞEMBEDEN İTİBAREN MEVSİM NORMALLERE DÖNECEK

Perşembe gününden itibaren kuzeyden esecek rüzgarlarla birlikte hava sıcaklığının mevsim normallerine döneceğini belirten Özgül, “Çarşamba günü mevsim normalleri üzerinde hissedeceğimiz hava sıcaklıklarının perşembe sabah saatlerinden itibaren rüzgarın kuzeyli yönlere dönmesiyle beraber azalacağını ve mevsim normalleri civarında seyredeceğini tahmin ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

METEOROLOJİ DİYARBAKIR GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

Uzmanlar uyardı: Diyarbakır’da yılın en sıcak günü yaşanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!