Diyarbakır’da çevre yoluna Şeyh Sait ismi verilmesine tepki!

featured

Diyarbakır’da Silvan yolunu-Elazığ yoluna bağlayacak yeni çevre yoluna Şeyh Sait ismi verilmesine ırkçı kesimlerden tepki geldi.

Önceki gün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlandığı açıklanan ve Yenigün Gazetesi tarafından haberleştirilen çevre yoluna Şeyh Sait ismi verilmesine ırkçı kesimlerden tepkiler gecikmedi.

İçlerinde siyasi parti liderleri ve gazetecilerin olduğu paylaşımların bir kısmı şu şekilde:

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Diyarbakır belediyesine kayyum atanmıştı. Vali aynı zamanda belediye başkanı. Şimdi kayyum vali Diyarbakır’da Şeyh Sait Bulvarı inşa ediyor.
Hangi devlet kendisine karşı isyan etmiş, yüzlerce subayı, askeri ve sivil memuru katletmiş ve sonunda idama mahkum edilen bir vatan haininin ismini asıldığı şehirde inşa ettiği bulvara verir?*Madem Şeyh Sait bulvarı yapacaktınız neden kayyum atadınız? HDP’de yapardı Şeyh Sait bulvarını.
Siz yapmaya devam edin. Biz zamanı gelince o bulvarın adını Diyarbakır’ın yiğit evladı Ziya Gökalp’in adını vereceğiz.
Gazeteci-yazar Yılmaz Özdil: “Akp’nin Diyarbakır belediyesine kayyum atadığı vali “şeyh sait bulvarı” yaptırıyor… Yerli ve milli (!) hamleler sayesinde, hadise ufak ufak Apo heykeli dikilmesine doğru gidiyor” ifadeleri kullanıldı.

Dip Dalga Hareketi Celal Eren Çelik: “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne AKP tarafından kayyum olarak atanan bu devletin valisi, şehre Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı en büyük isyana girişmiş, isyancı elebaşı Şeyh Sait adına bulvar inşa ettiriyor! Sözün bittiği yer gerçekten…”
Yeniçağ Gazetesi Haber Müdürü Fatih Ergin: Kayyumun yönettiği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şeyh Sait haininin ismini bir bulvara vermiş! Musul-Kerkük kaybedildi” diye Lozan’a çamur atanlar, Türk askeri Musul-Kerkük için sınırda emir beklerken isyan çıkarana sahip çıkıyor. Belediye HDP’de kalsa yapılacağı yapmışlar!

AKP-MHP ittifakının Diyarbakır’a atadığı kayyum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı isyan başlatmış Şeyh Sait’in adını Diyarbakır’daki yeni bulvara verdiğini açıkladı. Bu kafayla Öcalan’ın adını da çeşitli bulvarlara verirler.

KAYNAK: YENİGÜN GAZETESİ

Diyarbakır’da çevre yoluna Şeyh Sait ismi verilmesine tepki!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!