Diyarbakır’da Enkaz Kaldırma Çalışmaları Devam Ediyor

Diyarbakır’da Enkaz Kaldırma Çalışmaları Devam Ediyor
2 Mayıs 2023 19:29 | Son Güncellenme: 2 Mayıs 2023 19:35

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerden etkilenen kentlerden olan Diyarbakır’daki iki noktada enkaz kaldırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. ↓

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da 1’i boş 7 yapı yıkıldı. Bu yapılarda 400 depremle birlikte arama kurtarma tamamlandıktan sonra enkaz kaldırma işlemleri titiz bir şekilde yürütüldü. Merkez Yenişehir ilçesinde yıkılan Galeria İş Merkezinde 89 insanımız hayatını kaybetti. Burası ve Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan toplam iki noktada enkaz kaldırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Saha şefi Hivzullah Yetüt, geldikleri günden beri gayretli bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Emniyet ve büyükşehir belediyesi ile koordineli çalıştıklarını dile getiren Yetüt, “Şu anda burada yüzde 40’ı kaldı. Bunun da nedeni şu; insanlarımızın özel eşyası var. Onları kırmadan, dökmeden güzel bir şekilde eleyip teslim ediyoruz” dedi.

Galeria İş Merkezi ve Huzurevleri’nde yıkım çalışmaları devam ettiğini aktaran Yetüt, “Diyarbakır’da yıkımlar yeni yeni başlıyor. Yaklaşık 8 bin binada hasar vardır. Bunu bize söyleyen büyükşehir belediye başkanımız. Onlar bize yeri söyleyecek. Bizler de peyderpey çalışmamızı yürüteceğiz” dedi..

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.