Diyarbakır’da hava durumu mevsim normalleri üzerinde olacak!

featured

Ülke genelinde hava sıcakları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye sürdürürken, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü 3 ay boyunca bunun böyle süreceğini açıkladı.

Diyarbakır Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünde Meteoroloji Mühendisi Hümeyra Betül Akgül, 3 aylık süreçte sıcakların yaklaşık bir derece mevsim normallerinin üzerinde seyredebileceğini söyledi. Akgül, “Kasım, aralık, ocak aylarında hava sıcaklığının, güney kesimlerde mevsim normallerinin 0.5 ila 1 derece üzerinde seyretmesini bekliyoruz. Yağışların ise kasım ayında bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde olması yine beklentilerimiz arasında. Bugün havanın çok bulutlu yer yer sağanak yağışlı olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“TOZ AŞINIMI OLMUŞ OLABİLİR”

Diyarbakır ve çevre illerde gün içerisinde toz taşınımının olabileceğini ifade eden Mühendis Akgül, “Ayrıca bölgemizin kuzeydoğu kesimlerinde yağışın daha şiddetli olmasını beklemekteyiz. Bugün sınır ilçelerimizde toz taşınımı hadisesi beklenmekte. Gün içerisinde gerçekleşecek minimum ve maksimum sıcaklık değerlere bakacak olursak, Diyarbakır 12-19,Siirt 15-17, Şırnak 16-18, Batman 12-19, Şanlıurfa 16-25 ve Mardin 16- 17 derece” dedi.

Kaynak : Özgür Haber

Diyarbakır’da hava durumu mevsim normalleri üzerinde olacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!