Diyarbakır’da istifa eden muhtarın yerine kayyım atandı!

featured

Diyarbakır‘ın Çınar ilçesindeki Düzova Köyünde istifa eden muhtarın yerine Kayyım atandı. Diğer yandan köye sondaj borçları gerekçe gösterilerek 9 gündür elektrik verilmiyor.

(DEDAŞ) tarafından Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki yaklaşık 140 haneli Düzova Mahallesi’nin 20 hanesinin ekonomik nedenlerden dolayı ödeyemediği “sondaj borçları” gerekçesiyle 11 Ağustos’ta trafoları söküldü. Kaymakamlık ve DEDAŞ yetkilileri ile sorunu çözemeyen Muhtar Necat Ertem’de duruma tepki göstererek, 15 Ağustos’ta istifa etmişti. Ertem, istifa dilekçesinde mahallede diyaliz hastaları ve solunum cihazı kullanan hastalar olduğunu ifade ederek, DEDAŞ’ın devlet yetkilileri tarafından korunduğunu belirtti.

Mahallede 9 gündür elektrik sorununa çözüm bulunamadı. Muhtarlığa 16 Ağustos’ta Çınar Kaymakam Yardımcısının kayyım olarak atandığı söyledi. Vatandaşlar, Kaymakamın kayyım gerekçesini “HDP’yi çağırıp, devleti kötülüyorsunuz” sözleriyle açıkladığını ve elektrik borçlarının ödenmeden köye elektrik verilmeyeceğini belirttiğini söyledi. Haber devam ediyor. ⇓

Kaymakamlık yetkilileri ile yapılan görüşme ardından “jeneratör alınması” önerildiğini aktaran yurttaşlar, “Jeneratör gelse de suyu kullanamıyoruz. Jeneratör bir gün içerisinde 2 ton mazot yakıyor, bunu karşılayacak gücümüz yok. Öte yandan jeneratörün yanması halinde de sorumluluğu bizim almamız isteniyor. Bu sorumluluğu da kimse almak istemiyor” dedi.

İMAM MAHALLEYİ TERK EDİP GİTTİ!

Elektrik ve su kesintisi nedeniyle Düzova Camii’nde görevli imamın da çocuklarını alarak, mahalleyi terk ettiğini dile getiren mahalleliler, dini ibadetlerini de yapamadıklarını söyledi.

KAYNAK (MA)

Diyarbakır’da istifa eden muhtarın yerine kayyım atandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!