Diyarbakır’da Konteyner Kent Çalışmaları Bitmek Üzere

Diyarbakır’da Konteyner Kent Çalışmaları Bitmek Üzere
17 Nisan 2023 22:04 | Son Güncellenme: 17 Nisan 2023 22:08

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerden etkilenen illerden olan Diyarbakır’da hazırlanan konteyner kentte, çevre düzenlemeleri tamamlama aşamasına geldi.

‘Asrın felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bir yandan yaralar sarılırken bir yandan afetzedelerin barınma ihtiyacı için çalışmalar yapılıyor. Bu çerçevede depremlerden etkilenen Diyarbakır’da evleri yıkılan ya da ağır hasar alan 621 depremzede için AFAD koordinatörlüğünde merkez Kayapınar ilçesinde yaklaşık 55 bin metrekare alanda yapımı süren konteyner kent tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.

Bu haftadan itibaren depremzede ailelerin yerleştirilmesi planlanan konteyner kentin çevre düzenlemeleri yapılırken, sağlık tesisi, çocuk oyun parkı, market, çamaşırhane, mescit ve basketbol sahası da yerleştirildi.
621 ailenin barınabileceği konteyner kentte çevre düzenleme çalışmaları bittikten sonra afetzedelerin yerleştirilmesi planlanıyor.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.