Diyarbakır’da polislerin darp ettiği avukat yaşananları anlattı

featured

Diyarbakır’da polislerin darp etmesi sonucunda sol kolu 3 yerden kırılan avukat Hakim Marol, yaşananları anlattı. Şikayette bulunduğunu kaydeden avukat Marol, soruşturmanın başlatıldığını aktardı.

Diyarbakır Barosu avukatlarından Hakim Marol, 1 Aralık tarihinde merkez Sur ilçesine bağlı Gazi Caddesi üzerinde polislerin darp etmesiyle sol kolu 3 yerden kırıldı. Özel bir hastanede tedavi altına alınan, ameliyat edilen Marol, halen müşahede altında tutuluyor. Marol, olay günü yaşadıklarını Mezopotamya Ajans’a anlattı.

Olay park yeri ile başladı

Merkez Sur ilçesindeki Dörtyol’da akşam saat 17.00’de aracını park etmek için yer aradığını belirten Marol, bu sırada bulduğu boş bir yer için trafik polisine “Park için müsait mi?” diye sorduktan sonra aracını park ettiğini aktardı. Park sonrası eli cebinde olan polisin “Sen git cezan arkandan gelir” dediğini ifade eden Marol, bu söylem üzerine “Dalga mı geçiyorsun. Sana ‘buraya park edebilir miyim’ dedim. Bir cevap vermedin” dediğini ve olayın başladığını söyledi. Marol, “Sonrasında polis ‘Dubalarımızı ezmişsin. Dubaları ezerek devlet malına zarar vermişsin’ dedi. Bende, ‘Dubalar yerinde sağlam, herhangi bir zarar yok, bu yaptığınız keyfi uygulamadır. Halka hizmet için buradasınız, insanlara zulüm, haksızlık yapıyorsunuz. Keyfi işlem yapıp ceza verme hakkınız yok’ dedim. Trafik polisi tepkime karşılık ‘Günde 100 kişiye öyle ceza veriyorum, kimse itiraz edemez, sen de edemezsin’ yanıtını verdiğini ifade etti. Ben de ‘Avukatım, itiraz ederim. Haklarımı biliyorum, devletin verdiği yetkiyi kötüye kullanıyorsun. İnsanlara eziyet çektiriyorsun. İnsanlara bu kadar haksızlık yapamazsınız’ dedim” sözleriyle yaşananları anlattı.

Kolum 3 kez çevrilip kırıldı

Daha sonra 2’si resmi formalı polislerin kendisine saldırdığını ifade eden Marol, çevrede bulunan sivil polislerle kendisine şiddet uygulayan polis sayısının biranda 7-8’e çıktığını söyledi. Marol, “Biri sağ elimi tuttu. Diğeri elimi tutarak 3 defa çevirip kırdı. Kolumu kırmalarının ardından da saldırılar devam etti.

Açılan soruşturma devam ediyor

Rapor aldıktan sonra suç duyurusunda bulundukları bilgisini veren Marol, olayın takipçisi olacaklarını vurguladı. Marol, “Soruşturma açıldığını biliyoruz. Kendime geldikten sonra dosyaya müdahil olacağım” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır’da polislerin darp ettiği avukat yaşananları anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!