Diyarbakır’da Ray Projesi İçin Yeniden Çalışmalara Başlandı

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki toplu taşımayı rahatlatmak, halka konforlu, güvenli ve ucuz toplu ulaşım hizmeti sağlamak için 8 yıldır rafta bekletilen Hafif Raylı Sistem Projesi’ni revize çalışmalarına başladı. Proje ihalesiyle birlikte yapım çalışmalarının yıl içinde başlatılması için çalışmalara başlanıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte konforlu, güvenli, erişilebilir ve ucuz bir toplu ulaşım için çalışmalarını hızlandırarak, kayyumların atandığı Kasım 2016’dan bu yana çalışması yapılmayan Hafif Raylı Sistem Projesi’ni raftan indirdiğini duyurdu.

Hafif Raylı Sistem Projesi’ni revize etme çalışmasına başlandı

20 istasyondan oluşan Hafif Raylı Sistemin 14 kilometre uzunlukta Dağkapı’dan başlayıp, Kayapınar ilçesinde bulunan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar planlanan projenin ihalesi ile yapım çalışmalarının bu yıl içinde yapılması hedef olarak belirlendi.

‘Proje sonuçlanmadı’

Hafif Raylı Sistem Projesi’ne ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah Gördük, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Osman Baydemir döneminde yaklaşık 14 kilometre uzunluğunda Hafif Raylı Sistemle ilgili bir proje hazırlandığını hatırlatarak, zaman içerisinde bu projeyle ilgili çalışmalar başlatıldığını ancak kayyum ataması nedeniyle projenin hayata geçirilmediğini belirtti.

HABERİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır’da Ray Projesi İçin Yeniden Çalışmalara Başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!