Diyarbakır’da rüşvetle suçlanan Binbaşı tahliye edildi

featured

Rüşvetle köy korucusu alımı yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Diyarbakır Ergani eski İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Eren, rüşveti bizzat verdiğini itiraf eden yakın koruması Murat Altın’ın ifadesine rağmen tahliye edildiği öğrenildi. İşte Detaylar 👇

Yüzbaşı rütbesiyle Ergani İlçe Jandarma Komutanlığı yaptığı dönemde 2017-2019 ile 2019-2020 tarihleri arasında “rüşvet karşılığında köy korucusu alımı yapmak”, “korucubaşlarını görevden alma tehdidiyle para almak ve para karşılığında korucubaşı atama”, “rüşvet karşılığında tayin çıkarma” fiillerinden dolayı “rüşvet alma” ve “irtikâp” suçlarından hakkında dava açılan Binbaşı Ahmet Eren ve subay Soner Eren tahliye edildi.

7 aylık tutukluluğun ardından Binbaşı Eren ve subay Soner Eren görülen duruşmada tahliye edildi. Emekli ve görev başındaki korucuların da aralarında bulunduğu 38 sanıklı davanın Diyarbakır 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında savunma yapan Binbaşı Ahmet Eren, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

‘EŞİM BAŞÖRTÜLÜYDÜ DİYE BENİMLE UĞRAŞTILAR’

“İftira her zırhı deler, delemediği tek zırh iman zırhıdır, o da bende var” sözleriyle savunma yapan Binbaşı Eren, kendisine kumpas kurulduğunu savundu. Başarılı bir subay olduğunu belirten Eren, dönemin Diyarbakır İl Jandarma Komutan Yardımcısı ile Jandarma Genel Komutanlığı Cari Harekât Daire Başkanı Jandarma Kurmay Albay Ali Demir’i suçladı.

Diyarbakır’da rüşvetle suçlanan Binbaşı tahliye edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!