Son Dakika! Emeklilere zam oranı belli oldu

featured

Memur, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı netleşti. Maaşlara yapılacak zam oranı yüzde 19.77’den yüzde 25’e çıkarıldı. EYT’liler bu orandan yararlanamayacak. Düzenleme TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasa teklifine eklenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Yapılabilecek iyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. İnşallah önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız” demişti.

Emeklilere, enflasyon ile birlikte 6 aylık yüzde 25 oranında zam yapılacak. Düzenleme TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasa teklifine eklenecek. EYT’liler bu orandan yararlanamayacak. Memurların maaşının ardından gözler milyonlar emeklinin maaşına yapılacak zamma çevrilmişti. Yapılan zammın oranı belli oldu.Buna göre, Plan Bütçe Komisyonu’nda madde ihdası yapılacak. Emeklilerin maaşlarında yüzde 19.77 olan zam oranı yüzde 25’e çıkarılacak.

Ocak ayında refah payı ile yüzde 30 oranında zam alan emeklilerin en düşük maaşı 7 bin 500 TL’ye yükselmişti. Refah payı ile birlikte emekli maaş zammı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Son Dakika! Emeklilere zam oranı belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!