Diyarbakır’da termometreler 38 dereceyi gösterdi!

Diyarbakır’da termometreler 38 dereceyi gösterdi!
23 Eylül 2023 16:10 | Son Güncellenme: 23 Eylül 2023 16:12

Yurdun büyük bölümü sonbaharı yaşarken Eylül ayı sonlarına doğru kentte hala bunaltıcı sıcaklık devam ediyor. Şehirde termometreler 38 dereceyi gösterince parklar ve caddeler boş kaldı.

Diyarbakır’ın bir türlü serinlemediğini ifade eden yurttaş Halil Çınar , “Diğer iller şu anda kışı yaşarken biz sıcakla bunalıyoruz. Üzüm ve incir mevsimindeyiz ve bunun sıcağını yaşıyoruz. Diğer illere göre gerçekten burası sıcak” ifadelerini kullandı.

Sıcaktan dolayı parkta oturduğunu belirten Samet Demir isimi vatandaş ” Termometreler 38 dereceyi gösteriyor. Biz sıcaklıkların bitmesini düşünüyorduk. Bir yerden bir yere gidene kadar terliyoruz. İleride havalar soğuyacak ama bu sıcaklık insanı yıpratıyor. Bir yere gidene kadar ter” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son tahminlere göre Diyarbakır’da sıcaklıklar Eylül sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Diyarbakır hava durumu için tıklayınız

KAYNAK. YENİGÜN

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.