Diyarbakır’da TOKİ 1.Etap evleri teslim ediliyor!

featured

6 Şubat depremlerinden etkilenen kentlerde inşaatı devam eden TOKİ konutları tamamlanma aşamasına geldi. Diyarbakır’da 1. Etabı biten konutlara giden yolların yapımı başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat tarihindeki depremlerinden etkilenen illerde inşaatı süren 200 bin konuttan, tamamlanma aşamasına gelen 41 bin konut ve 4 bin 807 köy evinin yıl sonuna kadar teslim edilmesinin planlandığını bildirmişti.

HABER GALERİ 1

Alınan bilgiye göre, TOKİ Diyarbakır’da 1. Etabın inşa sürecini tamamlayarak teslim aşamasına getirdi. Bunun için Toplu Konut İdaresi’nin çevre ve şehir ile bağlantısının yapılacağı yolların da yapım çalışmaları başlatıldı.

Merkezi Van’da olan Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Kandaşoğlu, bu gelişmeyi sosyal medya hesabı X’te (Twitter) paylaştı. TOKİ ve TOKİ yolu çalışmalarıyla ilgili görselleri de paylaştığı mesajında Kandaşoğlu şu ifadeleri kullandı:

HABER GALERİ 2

“Diyarbakır deprem bölgesindeki TOKİ yollarının yapım işini yapan arkadaşları ziyaret etmek istedik. Gece gündüz demeden çalışan arkadaşlara bir moral verelim dedik, İnşallah en yakın zamanda yolun bir şeritine geçiş verilecek. Evlerin de 1. etabı sahiplerine teslim edilecek. Sahada çok ciddi bir çalışmalar gerçekleştiriliyor. Allah herkesi, kazadan beladan korusun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da TOKİ 1.Etap evleri teslim ediliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!