Diyarbakır’da toplu taşımaya yine zam geliyor!

Diyarbakır’da toplu taşımaya yine zam geliyor!
17 Temmuz 2023 12:14 | Son Güncellenme: 17 Temmuz 2023 12:40

Akaryakıtta önce KDV artışı 16 Temmuz’da ise ÖTV düzenlemesinden kaynaklı artışlar sonrası Diyarbakır’da toplu ulaşıma yeni bir zam daha yapılacağı açıklandı. Detaylar ⬇️

Artış sonrası Diyarbakır’da benzin litre fiyatı 34 liraya, motorin litre fiyatı ise 32 liraya yükseldi. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Pervane, akaryakıtta ÖTV kaynaklı artışların ardından maliyetlerinin arttığını ifade ederek, mecburen zam yapacaklarını söyledi. Bugün konu ile ilgili bir toplantı yapacaklarını belirten Pervane, kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi.
Toplu taşıma ile ilgili zamlara, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı (UKOME), Valilik ve toplu taşıma kooperatifleri ile beraber karar veriliyor. Haber devam ediyor 👇

DİYARBAKIR’DA İKİ HAFTADA İKİNCİ ZAM


2 Temmuz’da yapılan zamlarla beraber Diyarbakır’da özel halk otobüsü ücretleri 7.50 TL, minibüs ücretleri ise 10 TL olurken, öğrenci ücreti ise belediye araçları ile özel halk otobüslerinde 4 lira 50 kuruşa, minibüslerde ise 6 liraya yükseltildi.

Kaynak: Yenigün gazetesi

ETİKETLER: ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.