Diyarbakır’da yolcular saatlerce havaalanında bekletildi

featured

Diyarbakır Havaalanı’nda Ankara’ya gidecek uçak seferi “teknik arıza” var denilerek, iptal edildi. Bir süredir Diyarbakır Havaalanı’nda uçak seferlerinde sorunlar yaşanıyor. Yolcuların tepkileri ardından firma tarafından gece saat 02.05’te ek sefer olacağına dair mesaj atıldı. Mağdur edilen yolcuların bir kısmı yaşanan sorun ardından biletini iptal ederken, bugün Ankara’da olması gereken yolcuların bekleyişi devam ediyor.

Yaşanan sorunlara bugün bir yenisi daha eklendi. Diyarbakır Havaalanı’nda saat 14.00’da Anadolu Jet tarafından “Diyarbakır-Ankara” uçuşu yapılamadı. Yolcular tepki gösterdi. Yolcular, saat 14.00’da girişlerin yapıldığı uçağın 50 dakika “teknik arıza” olduğu gerekçesiyle yolcularla birlikte bekletildiği bilgisini verdi.

Firmanın açıklamasında, “Arıza giderildi” denilerek, hareket eden uçak 50 dakika alçaktan uçması ardından “teknik arıza devam ediyor” denilerek, Diyarbakır Havaalanı’na yeniden iniş yaptı. Yetkililer, yolculardan valizlerini almasını isterken, bilgi verileceği aktarıldı. Havaalanı’nda bekleyen yolcular muhatap bulamazken, firma tarafından “Sayın Yolcumuz TK7143 Ankara uçuşunuz iptal olmuştur. Detaylı bilgi için ve rezervasyonunuza ait ücretsiz değişik işlemleri için web sitemize ulaşabilir veya çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz” mesajı atıldı.

YOLCULARDAN TEPKİ
Yolculara biletlerini ücretsiz iptal edebilecekleri ya da başka bir sefer için rezervasyon yapabilecekleri söylendi. Duruma tepki gösteren yolculara orada bulunan satış yetkilileri, “Ek sefer ayarlanmaya çalışılıyor, ancak olup, olmayacağını bilemiyoruz” denildi. Bir yolcu duruma, “Bugün ölmezsek, pilota bir şey olmazsa, kıyamet kopmazsa uçacaksınız. İnsanlar ona göre bekliyor. İnsanları 4 saat bekletip, bunu diyemezsin. Çoluk, çocuk aç burada bekliyor” sözleriyle tepki gösterdi.

EK SEFER
Yolcuların tepkileri ardından firma tarafından gece saat 02.05’te ek sefer olacağına dair mesaj atıldı. Mağdur edilen yolcuların bir kısmı yaşanan sorun ardından biletini iptal ederken, bugün Ankara’da olması gereken yolcuların bekleyişi devam ediyor.

Kaynak: MA

Diyarbakır’da yolcular saatlerce havaalanında bekletildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!