Diyarbakır’daki Deprem Sonrası Naci Görür’den Açıklama!

featured

Diyarbakır‘ın Çüngüş ilçesinde, bu gece saat 01.25’te 4.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve sabah saatlerine doğruda küçük depremler olmuştu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre, merkez üssü Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesi olan 4.2 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Depremin, 7 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi. 

PROF. DR. NACİ GÖRÜR 2 KENTE DİKKAT ÇEKTİ!

Diyarbakır‘ın Çüngüş ilçesinde, gece saat 01.25’te 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Prof. Dr. Naci Görür, deprem sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Benzer sıkışmalar Siirt ve Hakkari bölgelerinde de görülebilir” açıklamasını yaptı.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımıyla bazı uyarılarda bulundu. Görür, “Elmadere-Çüngüş/Diyarbakır’da 4,2 deprem. Deprem Bitlis-Zagros bindirme kuşağı üzerinde. Bu kuşak son depremlerde Arap Levhası’nın kuzeye doğru hareketiyle sıkışıyor. Benzer sıkışmalar Siirt ve Hakkari bölgelerinde de görülebilir” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır fay hattı ve deprem riski olan ilçeler haberimize buradan bakabilirsiniz.

Diyarbakır’daki Deprem Sonrası Naci Görür’den Açıklama!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!